Už sme pomohli

Charita - adopcia na diaľku

Charita - adopce na dálku

Vďaka vám, našim zákazníkom, sa podarilo dňa 25. 4. 2021 nasporiť dievčatku Diye na poplatok za štúdium na tento rok. Veľmi vám ďakujeme! :-) 

Z každej objednávky, ktorú Monkey Mum obdrží, „odsypeme“ 10 Kč do pokladničky dievčatka menom Diya. A kto je Diya?

Diya je indické dievčatko, ktoré navštevuje 6. triedu základnej školy. Už je to 6 rokov, čo som si Diyu na diaľku adoptovala. Rada maľuje, športuje a chodí do školy. Jej rodičia ju adoptovali, keď bola ešte malá, hoci sami nemajú dostatok financií na bežný život.

Prečo som to urobila, je asi celkom zrejmé. Pretože máme všetko, aj keď si myslíme, že nemáme nič :) Mala som pocit, že peniaze zo svojich brigád a práce popri štúdiu by som možno lepšie využila tým, keby som niekomu pomohla. Nepotrebovala som všetko, čo som si myslela, že rozhodne potrebujem.

A tak som si našla charitu, v charite dievčatko s veľmi sympatickým menom a profilom a začala som ju podporovať. Pri štúdiu, ktoré v Indii nie je samozrejmosťou. Je to teda už 6 rokov, čo som každý rok poslala Diye 5000 Kč na to, aby mohla chodiť do školy. Ona mi za to s rodinou každý rok píše krásne listy, v ktorých vyjadrujú svoju vďačnosť, a ja mám zas na oplátku úžasný pocit z toho, že vďaka mne je jeden človek na svete o trošku šťastnejší. Svet tým nezmením, ale jeden život áno. :)

Verte tomu, že niekedy to nebolo ľahké. Boli roky, keď by som radšej tých 5000 poslala niekam inam. Chvíle, keď som pri štúdiu nemala takmer ani na jedlo. Ale vždy, vždy som Diye príspevok poslala, keďže ho potrebovala viac než ja.

Najhoršie bolo asi minulý rok. Rok 2020, keď som sa rozhodla vložiť všetky svoje úspory do nákupu našich skvelých zábran na posteľ a jednoducho skúsiť, či o ne bude záujem, alebo nie. Všetko, čo som mala nasporené, bolo razom preč a ja s manželom a covidovou krízou sme trochu bojovali aj so splácaním hypotéky a ďalšími výdavkami. A tak som sa rozhodla, že niekedy na veci človek nemusí stačiť sám. Jednoducho nemusí. Založila som firmu, ktorej sa darí a ja z toho mám veľkú radosť. Konečne na niečo nie som sama, keďže mám svojich kolegov a vás - zákazníkov.

Nemusím pomáhať len Diye, môžem pomáhať aj ďalším ľuďom, zvieratám, miestam... môžeme robiť, čo sa nám zachce, keďže na to nebudeme sami.

A tak pokračuje sekcia POMÁHAME. Od 1.3.2021 z každej objednávky Diye prisypeme do pokladničky 10 Kč (tu je potvrdenie z charity). Každý zákazník bude môcť zároveň pri objednávke prisypať ďalších 10, 20 alebo 50 Kč. A keď pokladničku Diye naplníme na 5000 Kč - nájdeme si inú „obeť“.

Vždy bude niekto, komu budeme môcť pomôcť a ja budem nadmieru šťastná, ak v tom už nebudem sama!

Ďakujem, že nás svojimi objednávkami podporujete.

Lucie Janauer

Viac o adopcii na diaľku sa dozviete tu.

Zobraziť ďalšie

Srdcem pro Matyáška
Terezka - Ke dni 30.6.2023 bylo na Terezku vybráno 25 000 Kč. Děkujeme

Napísať komentár

Táto lokalita je chránená testom reCAPTCHA a vzťahujú sa na ňu pravidlá ochrany súkromia a podmienky poskytovania služby hCaptcha.