Spoločnými silami sme pre Péťu úspešne vyzbierali 25000 korún a jeho maminka nám poslala krátke poďakovanie.
Potom, čo sme vyzbierali viac než 25 000 Kč pre Kristýnku na rehabilitácie a cvičenie, zakladáme zbierku pre Péťu, ktorý sa potýka s hypotenziou, epilepsiou, centrálnou poruchou zraku a mentálnou retardáciou. Ale aj napriek tomu všetkému je veľký bojovník.
Komu pomôžeme?
Ahoj,
volám sa Péťa a rád by som Vás zoznámil s mojím príbehom. Narodil som sa ako zdravý chlapec, teda aspoň si to maminka s tatinom mysleli. Krátko po narodení u mňa rodičia začali pozorovať rozdiely oproti zdravým deťom. Bol som veľmi nepokojné, plačlivé bábätko a celkovo môj vývoj nebol úplne štandardný. Vôbec som nechcel byť na brušku a dvíhať hlavičku, stále mi to nešlo a pri tom som stále plakal. Preto so mnou maminka v 2 mesiacoch začala cvičiť, najprv Handling a potom Vojtovu metódu. Pani doktorka ma poslala na rôzne vyšetrenia a v 6 mesiacoch sa maminka s tatinom po vyšetrení na magnetickej rezonancii dozvedeli diagnózu a tá znie atrofia mozgu, Hypogenze corpus callosum a centrálna hypotónia. Odvtedy sme sa s našimi pustili do veľkého boja. Každý deň 4 x cvičíme Vojtovu metódu, Bobatha a popritom musíme pred každým jedlom vykonávať orofaciálnu masáž, aby som sa naučil poriadne hrýzť, prestal slintať a možno raz aj začal rozprávať. Chodíme na hipoterapie, bol som s maminkou aj v kúpeľoch. Teraz novov som začal chodiť na ergoterapiu a v septembri som absolvoval svoj prvý intenzívny hiporehabilitačný pobyt, ktorý mi veľmi pomohol. Preto mi ho odporučili absolvovať aspoň 3 x do roka, ale bohužiaľ tieto pobyty nehradí poisťovňa.
Teraz mám 2 roky a 2 mesiace a všetci hovoria, že som veľký bojovník. Už viem veľa vecí, krásne sa plazím, sedím, chodím teda zatiaľ stále veľmi naširoko v podstate ako 15-mesačné batoľa. Len mentálne som na úrovni 10-mesačného bábätka. Bohužiaľ tento rok u mňa lekári vyslovili podozrenie na poruchu CVI (centrálna porucha zraku) a k tomu som dostal aj svoj prvý epileptický záchvat. Našťastie liečba zabiera a odkedy ju mám, záchvat som nemal.
Ďakujem vám všetkým, ktorí si môj príbeh prečítali až sem, a všetkým, ktorí mi pomôžu, aby som mohol viac rehabilitovať a posúvať sa vo svojom vývoji a možnostiach.
Na čo konkrétne budú peniaze z tejto zbierky použité?
Peneiaze budú použité na hiporehabilitačné pobyty, ergoterapie, fyzioterapie, ďalšie možné rehabilitácie (napr. plávanie) a prípadné rehabilitačné, stimulačné a logopedické pomôcky, ktoré budeme postupne ešte potrebovať. Ak sa nám podarí vybrať viac peňazí, môžeme Péťovi zakúpiť ďalšie rehabilitačné pomôcky aj domov alebo na doplatky zdravotníckych potrieb pre Péťu.




Napísať komentár
Táto lokalita je chránená testom reCAPTCHA a vzťahujú sa na ňu pravidlá ochrany súkromia a podmienky poskytovania služby hCaptcha.