Blíži sa nám Deň matiek a Vy už možno premýšľate, ako tú svoju potešiť. V minulom príspevku sme Vám predstavili históriu sviatku a tipy na kupované darčeky, a v tom dnešnom niečo handmade. Takmer každú mamičku poteší dobrá čokoláda, o to viac, keď je urobená jej deťmi.
Potrebujete:
- kvalitnú horkú čokoládu
- všetko, čo má mamička rada (oriešky, hrozienka, kokos, vanilkový cukor alebo napríklad chilli...)
Postup:
Vo vodnom kúpeli rozpustíme čokoládu, akonáhle je tekutá, nalejeme ju do silikónových formičiek (môže byť na minibábovičky alebo ak máte, tak aj rôzne tvary - srdiečka, medvedíky ...). Do teplej čokolády pridáme pochutiny. Ja som použila vanilkový cukor, kokos, rumové hrozienka a škoricu. Pre milovníčky ostrého sa určite ponúka chilli alebo korenie. Pre hravé mamičky môžete pridať napríklad gumových medvedíkov alebo minimarshmallow. Iná zase ocení rôzne koreniny - škoricu, muškátový oriešok, aníz. Fantázii sa medze nekladú. Potom dáme formu do chladničky, cez noc necháme stuhnúť a v nedeľu môžeme servírovať. Napríklad ozdobené mašličkou alebo rozkvitnutou vetvičkou.





Napísať komentár
Táto lokalita je chránená testom reCAPTCHA a vzťahujú sa na ňu pravidlá ochrany súkromia a podmienky poskytovania služby hCaptcha.